Севиля подчини Бетис и в 4-тото градско дерби

Севиля спечели градското дерби срещу Бетис, като победи останалите 10 зелени с 2:0 пет кръга преди края.

Двата отбора се срещнаха днес за четвърти път, тъй като пътят им се пресече и в турнира Лига Европа. Севиля запази 5-ото място в Ла Лига, като има мач повече и изостава на 3 точки от Атлетик (Билбао), който държи последната възможност за участие в Шампионската лига на есен.

Все пак добрата серия на севилци продължи, тъй като днес те спечелиха осма победа в последните си девет мача и затвърдиха чудесното впечатление от убедителния успех с 4:1 над Порто в турнира Лига Европа.

Съдбата на дербито стана ясна в 28-ата минута, когато защитникът на домакините от Бетис Хуан Карлос събори в наказателното поле Карлос Бака, а нарушението му беше санкционирано с дузпа и червен картон.

Кевин Гамейро откри резултата от 11-те метра, а също той добави ново попадение осем минути преди края на мача след подаване на Диого Фигейрас. Бетис изостава на 8 точки от предпоследния Алмерия и на 10 от спасителното 17-о място, което в момента се заема от Реал Валядолид.

Ако тимът изпадне, то това ще бъде негово трето отиване в Сегунда дивисион от 2000-ата година насам, посочва БТА.