Севиля обезвреди Реал и почти разплака Роналдо (ВИДЕО)

Реал Мадрид загуби точки за трети път през новия сезон в Примера дивисион и едва в 4-ия кръг претърпя втората си загуба. „Белия балет" бе повален от Севиля на стадион „Рамон Санчес Писхуан" с 1:0 и така вече изостава с цели 8 точки от лидера Барселона.

По-рано днес каталунците спечелиха безкомпромисно с 4:1 визитата си на Хетафе, който бе нанесъл първото поражение на „кралския клуб" в Ла Лига.

Единственият гол на „Рамон Санчес Писхуан" падна още във 2-ата минута, когато Пьотър Троховски бе изпуснат от погледа на отбраната на Реал и с мощен изстрел засече центриране от корнер - 1:0.

До края на двубоя нервите преобладаваха, а след почивката „кралският клуб" изпусна две стопроцентови ситуации за изравняване. Контраатаките на домакините също носеха опасност за Икер Касияс, но Алваро Негредо пропусна да накаже с втори гол шампиона на Испания.

Така защитата на титлата в Примера дивисион се оказва по-тежка задача, отколкото някой в лагера на „кралския клуб" някога е предполагал - 1 победа, 1 равенство и 2 загуби след първите 4 кръга.

Мачът започна инфарктно за шампионите и още във втората минута защитата на „кралския клуб" се пропука при изпълнение на корнер. Той бе предизвикан от грешка на вратаря Икер Касияс, който не се намеси адекватно при далечен изстрел, но след това веднага се поправи с изумителен рефлекс при добавката отблизо на Алваро Негредо.

Центрирането от корнера бе засечено мощно от връхлитащия Пьотър Троховски, който трябваше да бъде спрян от Анхел Ди Мария, но аржентинецът остана статичен. Резкият удар от воле на Троховски почти скъса мрежата точно под сглобката на гредите - 1:0.

Още в следващите секунди стана ясно, че срещата ще бъде изключително нервна, защото играчите се скупчиха един около друг. Причината бе съприкосновение между Игуаин и Наваро, които след това направиха контакт с главите си, но бързо бяха разтървани от съотборници. В крайна сметка те получиха жълти картони, но ситуацията бе показна за цялото първо полувреме.

Опитните домакини използваха всеки един удобен случай до почивката, за да симулират, че са ударени без топка или фаулирани грубо. В нито един момент не се стигаше до последствия, но бе видно, че играчите на „белия балет" се изнервят максимално.

Най-лабилен се оказа Анхел Ди Мария, който направи две много опасни нарушения отзад - първо срещу Троховски и после срещу Ракитич. Аржентинецът извади късмет при втората ситуация, за която не получи жълт картон и остана на игрището.

Роналдо не приличаше на себе си през първата част, но все пак предостави на два пъти удобни пасове за Игуаин, който обаче не намираше мрежата от 20-ина метра. На почивката Моуриньо направи нужните корекции - невидимият Йозил и нервният Ди Мария отстъпиха местата си на Бензема и Модрич.

Хърватският национал можеше да отбележи още в 52-ата минута, когато с изстрел от около 25 метра разтресе десния страничен стълб, а при добавката по диагонала Игуаин непохватно прати кълбото покрай опразнената врата.

Домакините вендага върнаха жеста с добра контраатака и голям пропуск - 120 секунди по-късно Хесус Навас от легнало положение изведе Негредо на чиста позиция сам срещу вратаря. Нападателят обаче не можа да намери очертанията, въпреки че имаше предостатъчно време да осмисли удара си.

Нищо обаче не можеше да се сравни с ужасяващото деяние на Серхио Рамос от 60-ата минута - след центриране от корнер близо до тъчлинията на Шаби Алонсо вратарят Палоп увисна и се размина с топката. Тя попадна на далечната греда за Бензема, който от нулев ъгъл я прати успоредно на голлинията към необезпокоявания Рамос. Бранителят обаче някак си успя с главата си да изкара кълбото в аут от 2 метра на празна врата.

В 65-ата минута Моуриньо предприе последната си и най-радикална до момента промяна - пусна в игра Кайехон за сметка на Арбелоа, което предполагаше, че до края ще играе с трима защитници.

„Кралският клуб" обаче така и не можеше да стигне до голова ситуация в оставащите минути, защото никой не поемаше отговорността за завършващия пас или удар. Роналдо пък изглеждаше по-близо до сълзи, отколкото до изравнително попадение. Поредният пример за това бе в 81-ата минута, когато португалската суперзвезда бе изведен сам срещу вратаря, но още на границата на пеналтерията Наваро с шпагат му изби топката под носа.

Това бе и последното значимо действие в срещата, която продължи с десет минути на агония и безидейност в редиците на Реал.