Севиля и Бетис с равенства в Лига Европа

Отборите на Севиля и Бетис започнаха с равенства участието си в елиминациите на Лига Европа. Двукратният победител в турнира Севиля завърши 2:2 като гост на словенския Марибор в първия 1/16-финал и си осигури благоприятен резултат за реванша.

Домакините поведоха с попадение на Маркош Тавареш в 33-ата минута, но след това възпитаниците на Унай Емери стигнаха до пълен обрат с голове на Кевин Гамейро (47') и Федерико Фацио (72').

Марибор не се предаде и доведе нещата до 2:2 в 81-ата минута, когато точен бе Даре Вършич.

Съгражданите на Севиля от Бетис посрещнаха на своя "Бенито Вилямарин" руския Рубин (Казан) и всичко за тях започна прекрасно с гол още в 3-ата минута на Дидак, с който испанците получиха ранен аванс.

Преднината на Бетис се запази до 74-ата минута, когато Роман Еременко върна гостите в мача, оформяйки крайното 1:1.

Руснаците успяха да изравнят, въпреки че играха с човек по-малко повече от час, след като Александър Прудников бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон в 28-ата минута.