Севилското дерби завърши в шестголово реми

Бетис и Севиля завършиха наравно 3:3 в градското дерби на Севиля в среща от 32-ия кръг на испанското първенство.

Бетис направи истински подвиг, като успя да навакса три гола изоставане в резултата до 33-а минута и да стигне до точката, с която се закрепи на шестото място в класирането.

Тимът на Севиля започна много силно и с два гола на хърватския национал Иван Ракитич в 7 и 19-а минути поведе с 2:0.

В 33-а минута Алваро Негредо вкара трети гол за символичните гости, които вече се виждаха крайни победители. Две минути преди почивката Дорлан Рабон върна един гол за Бетис и запази надеждите на тима за обрат.

В 54-а минута Рубен Кастро намали на 2:3 след точно изпълнена дузпа, а проблемите за Севиля се задълбочиха след червен картон на халфа Гари Медел в 56-а минута.

Останали с 10 души на терена, играчите на Севиля не успяха да удържат натиска на домакините и допуснаха изравнителен гол минута преди края на мача. Резервата Емануел Носахаре Игибор се разписа за крайното 3:3 и донесе точка за Бетис.