Сесил завоюва титлата в Лас Вегас след драматичен БГ финал

снимка: sportsillustrated.cnn.com

Българките Сесил Каратанчева и Елица Костова изиграха запомнящ се финал на ITF турнира в Лас Вегас с награден фонд 60 хиляди долара, а Сесил триумфира след трудна победа. Тя надви сънародничката си с 6-4, 4-6, 7-5 за повече от 2 часа и половина, информират колегите от tenniskafe.com.

Сесил откри мача с пробив, който обаче Елица върна на нула за 2-2. Кърджалийката имаше шанс и за нов брейк още в следващото подаване на съперничката си, но го пропусна. Вместо това тя загуби собствения си сервис за 4-5. Каратанчева се нуждаеше от цели пет сетбола на свой начален удар, за да затвори откриващата част, но все пак сполучи при последния.

Втората част тръгна гейм за гейм, но в края зрителите по трибуните видяха 3 поредни пробива. Костова успя да измъкне сета с по-здрави нерви и го затвори при 6-4. Третата и решителна част започна с размяна на брейкове, а после двете тенисистки печелеха своите подавания, докато се стигна до резултат 5-5. Тогава Сесил се добра до три скрити мачбола и проби. На свой сервис тя не сгреши и затвори частта при 7-5, печелейки мача.

Така Каратанчева вдигна титлата в Лас Вегас с първа победа над сънародничката си на твърди кортове.