Сесил също премина първия кръг

снимка: karatantcheva.com

Сесил Каратанчева се класира за втори кръг на турнира от Големия шлем Аустрелиън Оупън, побеждавайки испанката Нурия Лагостера Вивес в трисетов мач.

 

19-годишната състезателка обърна Вивес, която спечели първия сет с 6-2. Каратанчева обаче бързо намери своя ритъм и разгроми испанката с 6-2, 6-1 в следващите две части.

 

В следващия етап все още състезаващата се за България квалификантка ще играе с китайката Шуай Пън, която отстрани поставената под №28 Франческа Скиавоне със 7-6, 6-1.

 

Азиатката е 41-а в световната ранглиста и досега не е играла с Каратанчева, както и с първата ни ракета Цветана Пиронкова.