Сесил се класира за II кръг на турнира в Бирмингам, очаква я тежък съперник

галерия:

Играещата под знамето на Казахстан Сесил Каратанчева продължи успешно към II кръг на силния турнир в Бирмингам, след като днес българката надделя с 2:0 сета - 6:3, 6:4 над представителката на домакините Кейти О'Брайън.

 

На Каратанчева и бе нужен малко повече от час, за да пречупи съпротивата на британката. Във втория кръг Сесил ще премери сили срещу поставената под номер 6 в основната схема казахстанка - Ярослава Шведова, която само преди дни игра 1/4-финал на последното издание на "Ролан Гарос" в Париж.

 

С класирането си във II кръг Сесил се осигури малко повече от 1600 долара от наградния фонд, както и 25 точки за световната ранглиста.