Серията на Лудогорец започна и свърши с Черно море

Лудогорец не успя да победи Черно море в Разград. Двата отбора си поделиха по една точка след 1:1 на "Лудогорец Арена". Така "орлите" спряха своята серия от 13 поредни победи, който започна с успех от 3:1 именно срещу "моряците" на 9-и септември.

Първото полувреме мина спокойно и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Второто полувреме обаче предложи доста емоции. В 49-ата минута Клаудио Кешеру откри резултата, но само две минути по-късно Кузма изравни. Мачът се изнерви и съдията на двубоя показа цели 6 жълти картона през втората част. Дори в 76-ата минута Даниел Георгиев видя червения цвят на картона и Черно море доигра двубоя с 10 души.

В края на двубоя треньорът на Черно море Георги Иванов полудя край тъчлинията. Гонзо искаше да направи смяна, за да забави времето, но съдиите не му позволяваха. Той влезе навътре в терена, викайки по главния рефер. После хвана четвъртия съдия и го разтресе, призовавайки го да покаже таблото с номерата.

Лудогорец обаче остава на върха с 47 точки, което е с цели 7 повече от втория Левски. Черно море пък остава на четвъртото място с актив от 32 точки, с което изравни третия ЦСКА. "Червените" приемат утре Дунав.