Серина Уилямс записа втора победа в Истанбул

снимка: БТА/XINHUA

Световната номер 1 Серина Уилямс постигна втора победа в червената група на Шампионата на WTA в Истанбул (Турция).

Американката, която е водачка в схемата, се наложи над Агнешка Радванска (Полша) с 6:2, 6:4 за 82 минути и на практика си осигури класиране на полуфиналите. За Уилямс това бе осма победа в осем мача срещу Радванска.

"Тя определено игра добре. Сервисът ми не беше добър днес, но не може да се очаква да сервирам добре във всеки мач", каза американката.

В бялата група Йелена Янкович (Сърбия) постигна първа победа, след като се наложи над номер 2 Виктория Азаренка (Беларус) с 6:4, 6:3.

Янкович поведе с 5:3 в първия сет и Азаренка спаси два сетбола в следващия гейм, но загуби първата част. Във втората част Азаренка допусна пробив в третия гейм и до края на мача Янкович нямаше проблеми.

"Тя игра по-добре днес. Тази година е успешна за нея. Аз допуснах много грешки", коментира след двубоя Азаренка.

Китайката На Ли пък победи Сара Ерани (Италия) с 6:3, 7:6(5), информира БТА. За Ерани това е второ поражение в групата, след като отстъпи пред номер 2 Виктория Азаренка (Беларус).

Ли изоставаше с 1:3 във втория сет, но спечели следващите четири поредни гейма. Тя два пъти сервираше за победата, но допускаше пробиви. Китайката губеше с 1:3 в тайбрека, но взе следващите пет поредни точки и стигна до победата при третия си мачбол, след като Ерани прати топката в мрежата след удар от форхенд.

В турнира участват най-добрите осем тенисистки в света. Те са разделени в две групи по четири и само първите две от всяка група се класират за полуфиналите.