Серина Уилямс също достигна финала в Рим

Номер 1 в световната ранглиста Серина Уилямс се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Рим с награден фонд 2.12 милиона евро.

Американката победи в три сета - 6:1, 3:6, 6:1, срещу номер 11 в схемата Ана Иванович и ще защитава титлата си от миналата година срещу Сара Ерани, която по-рано днес победи с 6:3, 7:5 Йелена Янкович.

Уилямс взе реванш срещу сръбкинята за загубата си в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по-рано през сезона, въпреки че във втория сет изпита сериозни трудности срещу играещата силно Ана Иванович.

Опитната американка има две титли от силния турнир в италианската столица, след като спечели шампионския трофей през 2002 и 2013 година.

Серина Уилямс е с шест победи в шестте си двубоя срещу представителката на домакините Сара Ерани.