Серина Уилямс с разгромна победа

Серина Уилямс започна с категорична победа участието си на турнира в Маями при жените. В първия си мач след завръщането си на върха на ранглистата американката разгроми Флавия Пенета (Италия) с 6:1, 6:1.

"Не бях в час в началото, но хубавото е, че спечелих и продължавам напред. Нищо не може да се сравни с това как дикторът обявява преди мача "Номер 1 в света Серина Уилямс", коментира американката.

Напред в турнира продължава и другата сестра Уилямс - Винъс, която обаче трябваше да положи доста повече усилия, за да стигне до победата срещу ветеранката от Япония - Кимико Дате-Крум, със 7:6(3), 3:6, 6:4.

Защитаващата титлата си Агниешка Радванска от Полша започна с победа над тайванката Хсие Су-Вей с 6:3, 6:2. Радванска, четвърта в схемата, направи шест аса, а след мача обяви, че ще направи всичко възможно да защити трофея.

"Да спечелиш този турнир, е като да спечелиш турнир от Големия шлем", каза Радванска.

Бившата номер 1 Каролин Возняцки (Дания) срещна сериозна съпротива от чешката квалификантка Каролина Плискова и дори загуби първия сет, но все стигна до победата след 5:7, 6:3, 6:3.