Серина Уилямс с категоричен успех в Шампионата на WTA

Серина Уилямс започна с категорична победа участието си на Шампионата на WTA в турския мегаполис Истанбул, след като в мач от първия кръг на „Червената група" надделя с 6:4; 6:1 над номер 5 в света Анжелик Кербер.

Срещата започна силно за американката, която поведе с 3-0 след ранен пробив, но германката не се предаде и върна брейка, за да изравни за 3:3. В десетия гейм Серина отново взе подаването на съперничката си, с което сложи край на сета - 6:4.

Във втората част интрига нямаше. Уилямс поведе с два пробива и резултат 5:1, след което Кербер дръпна с 40-0 и имаше три шанса да върне единия брейк. Вместо това, обаче, олимпийската шампионка от Лондон 2012 записа пет поредни точки и затвори мача след 6:1.

Последният двубой от днешната програма в Истанбул е от другата „Бяла група", а на корта ще излязат Мария Шарапова и Сара Ерани.