Серина Уилямс прегази Роберта Винчи по пътя към четвъртфиналите на Ролан Гарос

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Шампионката от 2002 година разби поставената под номер 15 Роберта Винчи с 6:1, 6:3 за 70 минути, информира БТА.

31-годишната американка не допусна пробив в мача и пласира 32 печеливши удара срещу 13 на съперничката си. Уилямс стартира устремно и поведе с 4:0, а до края на първия сет даде само гейм на италианката.

Втората част започна по-равностойно, но след 3:3 американката отново започна да доминира на корта и с три поредни гейма стигна до крайната победа. На четвъртфиналите Уилямс ще се изправи срещу рускинята Светлана Кузнецова.

Победителката в турнира от 2009 година Кузнецова отстрани номер 8 в схемата Ангелик Кербер (Германия) с 6:4, 4:6, 6:3.