Серина обърна Иванович за мач с кака Винъс на 1/2-финалите в Станфорд

Поставената под номер 1 в схемата Серина Уилямс преодоля изоставане от един сет на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Станфорд, за да победи с 2:6, 6:3, 7:5 основната си съперничка по пътя към титлата Ана Иванович.

Нейната сестра Винъс пък отпадна след 1:6, 6:3, 5:7 срещу германката Андреа Петкович, която ще трябва да играе именно срещу Серина на полуфиналите на турнира с награден фонд от 710 хиляди щатски долара.

По-малката от сестрите Уилямс допусна пробив още в първия гейм, а в петия направи двойна грешка, за да загуби за втори път подаването си.

Американката загуби първия сет след само половин час игра, но в следващите два използва излизания на мрежата и силни удари в земята, за да обърне развоя на мача. Десетте ѝ аса помогнаха за окончателната победа, завършена при грешен форхенд на Иванович.

В другия полуфинал една срещу друга излизат германката Анжелик Кербер и изненадата на турнира- състезаващата се за САЩ казахстанка Варвара Лепченко.