Серхио Агуеро разнищи Тотнъм с четири попадения на "Итихад"

Отборът на Манчестър Сити постигна много важна победа над Тотнъм с 4:1 в среща от 8-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Итихад" предложи много емоции и драма като положенията пред двете врати не спираха през целия двубой.

Номер 1 в мача бе аржентинската звезда Серхио Агуеро, който отбеляза и четирите попадения за своя тим. По този начин той стана реализатор номер 1 на Манчестър Сити в Премиършип, изпреварвайки Карлос Тевес.

Също така Агуеро се изравни на върха на голмайсторите в Англия заедно с Диего Коста, като и двамата имат по девет попадения. С тази победа Сити изостава с две точки от лидера Челси, който има мач по-малко от шампионите.

Съдията Джонатан Мос не беше на нужното ниво в този мач като имаше няколко много противоречиви отсъждания. Реферът даде общо четири дузпи в мача, три от които бяха за домакините и показа червен картон на Федерико Фацио.

Началото на двубоя бе много динамично, като Агуеро откри в 13-та минута, но Ериксен изравни само три по-късно. След още пет минути Агуеро отново изведе своя тим напред след дузпа. В 32-та минута аржентинеца пропусна от бялата точка да даде по-голяма преднина на своя тим.

4119432

В тези минути Тотнъм имаше няколко много добри положения и можеше да изравни резултата като дори стигна и до дузпа в 62-та минута след нарушение срещу Роберто Солдадо, но испанеца пропусна от бялата точка. Пет минути след това Фацио получи червен картон за нарушение срещу Агуеро в наказателното поле и този път аржентинеца не сбърка.15 минути преди края на мача Агуеро с много красив диагонален удар оформи крайното 4:1.

Мануел Пелегрини започна с Франк Лампард в средата на терена, който се контузи и бе заменен в средата на полувремето. Яя Туре и Фернандиньо получиха почивка от треньора. Агуеро, Силва и Лампард водеха атаките на тима. За Тотнъм Маурисио Почетино заложи на Солдадо, Ериксен и Ламела в предни позиции.

Тотнъм тръгна добре и в 8-та минута Райън Мейсън бе много близо до гола, но Джо Харт спаси неговия удар. Секунда по-късно Кристиан Ериксен стреля много силно от малък ъгъл. Сити веднага отвърна с много бърза атаката между Силва и Агуеро, но испанецът предпочете да подава в най-важния момент и Агуеро вече беше в засада.

Така в 13-та минута Серхио Агуеро взе нещата в свои ръце. Нападателят получи топката в наказателното поле финтира Юнес Кабул и със силен диагонален удар не остави шансове на Уго Лорис.

В следващата атака Фернандо загуби топката в центъра на терена и даде възможност за бърза контра на гостите. Ерискен с много силен удар успя да изравни резултата. Грешките в Тотнъм продължиха и Сити се възползва максимално от този сценарии. Франк Лампард бе бутнат в наказателното поле от Ерик Ламела и съдията посочи бялата точка. Серхио Агуеро бе точен от изпълнението на дузпата и отново изведе домакините напред в резултата.

4119427

В 31-та минута Давид Силва бе съборен в наказателното поле от Юнес Кабул и съдията даде втора дузпа за Сити, но този път Лорис спаси удара на Агуеро, който не успя да уцели вратата и при добавката. Минута по-късно Агуеро можеше да запише своя хеттрик като излезе очи в очи с Лорис, но би във вратаря. Тотнъм направи много сериозен пропуск в 41-та минута. Един от най-дейните за "шпорите" в този мач Кристиан Ериксен нахлу в наказателното поле и вместо да стреля потърси подаване към Солдадо, чийто удар бе блокиран. Хесус Навас стреля директно в Лорис при една добра контра за домакините.

Серхио Агуеро пропусна нов шанс да запише хеттрик като Лорис спаси с вещина опасен удар от далеч на аржентинеца. Второто полувреме двата отбора предложиха много скорост и динамика в своите атаки. Положенията пред двете врати не бяха малко като затова допринасяха и грешките в дефанзивен план и за двата тима. Хесус Навас и Давид Силва бяха много близо до гол за Сити.

В 61-та минута Роберто Солдадо финтира Демикелис и защитника извърши нарушение срещу испанеца на границата на наказателното поле, а съдията даде дузпа за Тотнъм. Солдадо обаче не успя да се разпише след като Джо Харт спаси удара от бялата точка. Малко след това отново Джо Харт спаси своя отбор след много опасен удар на Солдадо от близо.

4119431

Напрежението в двубоя растеше и защитата на Тотнъм сбърка фатално в 67-та минута , когато Фацио спря непозволено Серхио Агуеро, който нахлуваше опасно в наказателното поле. Съдията показа трета дузпа в мача и извади червен картон за Федерико Фацио. Този път Серхио Агуеро бе точен и реализира своя трети хеттрик за Манчестър Сити. С последния си гол пък Агуеро стана номер 1 в историята на Сити във Висшата лига със своите 59 попадения, изпреварвайки своя сънародник Карлос Тевес.

Агуеро показа голяма класа и няколко минути по-късно реши всичко в мача след много силен диагонален удар, който не остави шансове на Лорис. В последните минути Милнър нацели и гредата.