Сензацията на София Оупън е факт! Анонимен грузинец изрита звезда

Сензацията в "Арена Армеец" е факт. Първият поставен в схемата на турнира в София Доминик Тийм е аут от надпреварата. Анонимен грузинец му би шута след бой с 2:0 (6:4, 6:4). Николаз Басилашвили е човекът, който тази нощ Тийм се сънува.

В първия сет грузинецът показа стабилна игра и дочака своя момент в седмия гейм, за да пробие именития си съперник.

87-ят в света стартира със силна игра и във втория сет и рано-рано проби Тийм. До края той успя да запази аванса си и дори при 5:4 в негова полза той стигна до два мач бола при сервиса на австриеца. Първият поставен на София Оупън обаче успя да ги спаси. За Басилашвили остана шанса да приключи мача при негово подаване.

30:15 в негова полза обаче двубоят бе прекъснат за няколко минути, тъй като жена припадна на трибуните. Напрежението явно оказа влияние на грузинеца и се стигна до равенство 40:40. Басилашвили пропусна нов гейм бол, а малко по-късно Тийм изпорти шанс да се върне в сета. Четвъртата точка за мача обаче бе на късмет за грузинеца.

На 1/4 финал Басилашвили ще играе с Мартин Клижин, който по-рано днес се справи с германеца Даниел Брандс. Победителят от тази двойка има шанс да играе срещу Григор Димитров на 1/2 финал. Гришо обаче трябва да се справи първо с Йежи Янович, а на 1/4 финал го чака Виктор Троицки.