Сензацията на Ролан Гарос е факт! Само няколко часа от началото и световната №1 е аут

Не се мина много от началото на Ролан Гарос и станахме свидетели на първата огромна сензация. Световната номер едно при дамите Анжелик Кербер е аут от надпреварата. В първия кръг от втория турнир от Големия шлем за сезон, тя загуби от Екатерина Макарова с 2:6, 2:6 за 83 минути.

Кербер допусна няколко грешки и бе пробита още в откриващия гейм. Преднината на Макарова стана огромна, след като тя стигна до нов пробив и поведе с 5:1. Така се стигна и до 6:2 в полза на рускинята.

Във втория сет Кербер отново допусна лесен пробив и Макарова поведе с 3:0. Последваха редица от пробиви и в двете посоки, но германката така и не съумя да скъси преднината на Макарова.

В следващия кръг Макарова очаква победителката от мача между Леся Цуренко и Катерина Козлова.