Сензация! Реал се издъни вкъщи срещу слабак

снимка: фейсбук

Реал Мадрид пак стъпи накриво, пак у дома и пак срещу непретенциозен съперник в Ла Лига. "Кралете" се издъниха в миналия кръг вкъщи срещу Валенсия, а днес след 1:1 и срещу другия тим от Валенсия - Леванте.

Зидан почва без наказания Роналдо, остави на скамейката още звездите Бейл и Иско. Бензема пък се контузи още през първата част и бе заменен от Бейл. уелсецът скъса нервите на "Сантяго бернабеу" с няколко непростими пропуска. наистина положенията пред него бяха 100-процентови, но той ги профука по скандален начин. В края на срещата най-добрият на терена - Марсело от Реал бе изгонен и това тотално обезвери домакините, които могат да изостанат сериозно от Барса, ако каталунците довечера ударят на "Камп Ноу" съгражданите си от Еспаньол.

Леванте почна смело мача и чрез Иви поведе в 12-ата минута. Реал зареди атака след атака, но се блъскаше в бетона на гостите. Все пак след корнер и разбъркване в 36-ата минута Лукас се оказа добре пласиран и отблизо изравни.

Всички очакваха Реал да се добере до 3 точки, но за изненада това не се случи. Редицата пропуски лишиха "белия балет" от успех и след 3 кръга звездите на Зидан имат едва 5 точки в своя актив.

Леванте също има 5 пункта и е съсед в класирането на мадридчани.