Сензационно: малария извадила Дрогба от състава за мача с Ливърпул

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти направи сензационно разкритие преди предстоящия мач в сряда вечерта на "сините" срещу Фулъм. На въпрос защо голмайсторът на тима Дидие Дрогба не е започнал като титуляр последния мач на Челси срещу Ливърпул, загубен с 0:2, италианският спец разкри, че единадесетката на столичани е бил болен от малария.

Според Анчелоти, Дрогба се е заразил докато е бил на почивка, но сега вече е добре и ще започне мача срещу Фулъм в сряда. Дрогс се появи като резерва срещу Ливърпул през второто полувреме, но не успя да помогне на отбора си да обърне мърсисайдци, които водеха с 2:0 след първите 45 минути.

В навечерието на мача Дрогба се оплакал от висока температура и това било причината той да остане на скамейката в неделя. Изследвания в понеделник пък показали, че нападателят бил болен от малария. "Едва в понеделник разбрахме", разкри Анчелоти.

"Явно беше прихванал вируса, което оказа влияние върху силата му на тренировките и след това в мача. Сега обаче след лечението всичко е наред. Веднага ще се върне в стартовия състав в оптимална форма", каза още Анчелоти.