Сент Етиен разгроми Ница

снимка: asse.fr

Сент Етиен разгроми с 4:0 Ница в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Франция и се изкачи на трето място в класирането, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига, предаде БТА.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в седмата минута след точно изпълнена дузпа. В 24-та минута Валентин Есерик от тима на Ница получи червен картон за грубо нарушение срещу Жереми Клеман.

От щаба на Сент Етиен обявиха след двубоя, че Клеман е с фрактура на глезена. Между 60-та и 75-та минута домакините отбелязаха три безответни гола. На два пъти точен бе Брандао, а Йоан Моло добави едно попадение. Ница е на пета позиция с 45 точки, на точка след Олимпик Марсилия, който може да се върне на третото място, ако победи последния Троа по-късно днес.

В дербито на остров Корсика Бастия победи с 1:0 Аячо. Теофилу Маулида отбеляза единствения гол две минути след началото на второто полувреме. Главният съдия показа общо пет червени картона. Втори жълт картон получи Матийо Шалме. В края на мача Денис Олиех от гостите действа грубо срещу вратаря на съперника Микаел Ландро. Нападателят беше изгонен, а след това последва меле, в което червени картони получиха Жером Ротен и Флориан Тювен от Бастия и Бенжамен Андре от Аячо.

Нанси запази надежди за спасение, след като победи като гост Сошо с 2:1. Бенжамен Муканджо откри от дузпа в началото на мача, а Флоран Зит удвои преди почивката. В края на мача домакините намалиха чрез резервата Слоан Приват.

Лориен и Валансиен завършиха наравно 1:1. Кевин Моне-Паке откри още в петата минута, но гостите стигнаха до равенството с попадение на Гаел Даник 10 минути преди последния съдийски сигнал. Тулуза продължи серията си от шест мача без победа, след като направи 0:0 срещу Евиан.