Селтикс с втора поредна загуба, губят от Маями

снимка: daylife.com

И отборът на Маями Хийт победи намиращия се в трудно положение шампионски тим на Бостън Селтикс. „Горещите" победиха като домакини със 107:99 благодарение на феноменален Дуейн Уейд, който наниза 32 точки и направи 7 асистенции.

 

Центърът Джамарио Муун вкара 13 и овладя 8 борби под коша за победата на тима от Флорида. За гостите, за които отново не взе участие Кевин Гарнет, Рей Алън бе най-точен с 27 точки, а Лион Поу завърши с дабъл дабъл, вкарвайки 23 точки и овладявайки цели 13 борби.

 

Това е втора поредна загуба за „келтите", след като в последния мач те отстъпиха на Орландо като домакини със 79:86. Шампионите обаче се намират на второ място в Източната конференция и вече си осигуриха със сигурност място на плейофите след края на редовния сезон.