Селтик удари Рейнджърс в дербито на Шотландия и го измести от върха

снимка: ройтерс

Селтик победи с 1:0 у дома Рейнджърс в голямото дерби на шотландския футбол и излезе начело в класирането, предаде БТА.

На стадион "Паркхед" в Глазгоу "сините" първи имаха шанс да открият резултата, но удар с глава отблизо на Лий Уолъс в седмата минута беше избит от вратаря Фрейзър Форстър. Американският защитник Карлос Боканегра също пропусна изгодна възможност да даде преднина в полза на гостите. Най-добрите възможности за гол в полза на Селтик дойдоха след удари на Джеймс Форест и Йоргос Самарас.

В 52-ата минута уелският национал Джо Ледли вкара единствения гол, разписвайки се отблизо с глава след изпълнение на корнер.

В началото на ноември Селтик беше на трето място във временното класиране и изоставаха от Рейнджърс на 15 точки. В последните си девет мача възпитаниците на мениджъра Нийл Ленън постигнаха девет победи.

"Сините" загубиха три от последните си шест двубоя и вече изостават на две точки от своя голям съперник. Селтик има актив от 50 точки, докато Рейнджърс е с 48.