Селтик сломи съпротивата на Рейнджърс в люто дерби, "детелините" са на 1/4 финал

галерия:

снимка: ройтерс

Отборът на Селтик победи тима на Рейнджърс в преиграване от 5-тия кръг на Купата на Шотландия с 1:0. Първото дерби между двата тима завърши при резултата 2:2 и по този начин се стигна до втора среща, в която "детелините" надделяха след гол на Уилсън в 48-мата минута. Тъмът на Рейнджърс пък доигра срещата с 9 души, след като червени картони получиха Уитъкър в 35-тата минута и Бугера в добавеното време на мача.

 

Двубоят започна с равностойна игра от страна на двата гранда, но в 35-тата минута Уитъкър от отбора на гостите бе декориран с червен картон и това наклони везните в полза на Селтик.

 

В началото на второто полувреме Уилсън бе точен за 1:0 в полза на домакините, хвърляйки публиката на "детелините" в екстаз.

 

Гостите се опитаха да изравнят резултата, макар и с човек по-малко на терена, но силите им не се оказаха достатъчни, нещо повече Бугера от състава на Рейнджърс получи червен картон в заключителните минути на мача и така тимът му завърши срещата с 9 човека на терена.

 

По този начин бе фиксирано крайното 1:0 в полза на Селтик, а след успеха "детелините" се класираха за 1/4 финалната фаза на турнира.