Селтик разплака "Лужники" след бурна драма в Москва

Шотландският гранд Селтик направи заявка към класиране за ⅛-финалите на Шампионската лига, след като тази вечер воденият от Нийл Ленън състав постигна победа с 3:2 при визитата си на Спартак Москва в мач от група B на турнира.

Сблъсъкът на "Лужники" премина през куп обрати, като на три пъти двата тима си поделиха лидерството в резултата. В крайна сметка, "детелините" отмъкнаха крайния успех с късен гол на Георгиос Самарас в заключителните минути.

По този начин Селтик събра актив от 4 точки след първите два мача, временно оглавявайки класирането в групата. След броени минути стартира и двубоят между Бенфика и Барселона в Лисабон.

Спартак от своя страна остава с нулев актив до момента, въпреки, че московчани изнесоха силен мач срещу Барса на "Камп Ноу" и бяха близо дори до успех. Днес обаче футболистите на Унай Емери отново загубиха със същия резултат от предишния двубой.

Първата част на "Лужники" завърши при равенство 1:1, като шотландците излязоха напред след попадението на Гари Хупър в 12. В 41' обаче Емануел Еменике възстанови равенството.

След почивката зрителите станаха свидетели на още три гола и истинска въртележка в резултата. В 48' Еменике вкара за втори път и изведе Спартак напред. В 71' обаче Дмитрий Комбаров си вкара автогол и равенството отново бе възстановено.

Така се стигна до последните минути на "Лужники", когато Селтик "открадна" победата от своя домакин. Георгиос Самарас се възползва от асистенция на Емилио Изагире и матира Сергей Песяков за крайното 2:3 в полза на "детелините".