Селтик наниза седем гола в мрежата на Сейнт Мирън

снимка: АП

Шампионът Селтик се изравни по точки с вечния съперник Гласгоу Рейнджърс на върха в шотландската Висша лига. Днес "детелините" се подиграха със скромния състав на Сейнт Мирън и го победиха с категоричното 7:0.

 

Двубоят бе решен още през първото полувреме, като с най-голяма тежест бе реферското отсъждане в 29-та минута. Тогава, при резултат 1:0 в полза на Селтик, на Рос от тима на гостите бе показан червен картон и бе отсъдена дузпа в полза на "детелините", която обаче бе пропусната от Венегоор оф Хеселинк.

 

До края на двубоя на терена имаше само един отбор - този на Селтик. Момчетата на Гордън Страхън правеха каквото си поискат с отбраната на Сейнт Мирън и реализираха още 6 гола. Освен попадението си в 16-та минута, японецът Шинсуке Накамура наниза още две (в 35', 58') и оформи своя хеттрик. Другите голове бяха вкарани от Скот Браун (2), Марк Кросас и Портър от тима на гостите, който си отбеляза автогол.

 

По-рано днес Гласгоу Рейнджърс победи с 1:0 Хамилтън като гост. Единственото попадение бе отбелязано от Бари Фъргюсън в 35-та минута.

 

Така след изиграването на срещите от 27-ия кръг Рейнджърс и Селтик си поделят първото място с равен точков актив - 60. "Сините" обаче са с едни гърди напред поради по-добрата си голова разлика.