Селта удари Севиля на "Балаидос"

Селта Виго вкара два гола през второто полувреме и постигна трета победа в испанското първенство, като се наложи с 2:0 над Севиля, съобщава БТА.Селта има 9 точки и се нарежда на 8-о място в класирането, като Валядолид, Реал Сосиедад и Бетис имат същите точки. Севиля остава на 5-о място с 11, колкото има и Майорка, но е и с мач повече.

Барселона е начело с пълен актив от 6-те изиграни кръга, а в неделя вечерта посреща шампионите от Реал (Мадрид), които стартираха доста трудно в тази кампания. Още едно дерби, но с по-малък блясък, ще се играе по същото време- вторият Атлетико (Мадрид) е домакин на амбициозния отбор на Малага.

След като пропуснаха отлични шансове за гол преди почивката, домакините от Виго откриха резултата в 60-ата минута чрез Яго Аспас от дузпа. Тя беше доста спорна и отсъдена заради отбиването на топката в ръката на Хедвигес Мадуро, застанал на стената при изпълнение на фаул. Аспас обаче вкара и за него това е трети гол в седем мача.

Гостите се активизираха и в 76-ата минута вратарят на Селта Серхио Алварес извади над гредата удар с глава на Алваро Негредо. Пет минути преди края на мача обаче Енрике де Лукас с глава сложи точка на спора, отбелязвайки второто домакинско попадение.

Хосе Антонио Рейес се появи на терена за Севиля през второто полувреме, след като преди това пропусна четири поредни мача заради травма. Изявите ми обаче бяха далеч от най-доброто, което е показвал в Арсенал.