Селта прекъсна серията на Севиля

снимка: celtavigo.net

Отборът на Селта прекъсна забележителната серия от пет поредни победи на Севиля, след като днес воденият от Луис Енрике отбор спечели с 1:0 домакинството си на "рохабланкос" в среща от 31-ия кръг на Примера.

Единственият гол в двубоя падна само три минути преди края на редовното време, когато Нолито реализира отсъдена дузпа в полза на домакините.

Преди днешния двубой Севиля бе в поредица от пет поредни успеха, като в това число влизаше и победата с 2:1 над Реал Мадрид през седмицата.

Така андалусците остават на 5-а позиция с актив от 50 точки на сметката си. Севиля пропусна да се доближи на само три точки зад четвъртия Атлетик, който тази вечер приема Атлетико Мадрид в Билбао.

Селта пък прекъсна серията от две поредни загуби, събирайки 36 точки и изкачвайки се на 11-о място във временното класиране.