Селта измъкна точка срещу десет от Хетафе

снимка: celtavigo.net

Селта Виго се измъкна с 1:1 срещу останалия с десет души отбор на Хетафе, като остави гостите от Мадрид без победа от 10 мача насам. Все пак те са на 15-о място с 26 точки, 4 над зоната на изпадащите.

Анхел Лафита откри резултата в 20-ата минута за столичани, но Лисандро Лопес получи втори жълт картон в 52-ата минута и ги остави десет на терена.

Галисийците все пак стигнаха до точката благодарение на точното изпълнение на Рафиня Алкантара, който се разписа 7 минути преди последната съдийска свирка. Рафиня преодоля двама защитници, дриблирайки от ляво, преди да изстреля топката до гредата.

Така Селта остава без поражение в пет последователни мача, в които има три победи и две равенства.

В добавеното време Селта можеше да стигне и до пълен успех, но Мануел Нолито Ахудо изстреля топката над горната греда от 5-6 метра.