Селта изкова втори успех в Примера

Новакът в Примера Дивисион Селта Виго спечели втора победа в елита през този сезон, след като тази вечер бившият тим на Любослав Пенев надделя с 2:1 над гостуващия Хетафе в мач от 5-ия кръг.

Аугусто Фернандес и Парк Чу-Йон вкараха за Селта, докато точен за Хетафе бе Абделазиз Барада.

И трите гола на "Балаидос" паднаха през втората част, като точни бяха домакините. Датският национал Крон-Дели пусна добър пас към Фернандес, който стреля точно за 1:0.

Хетафе обаче възстанови равенството само две минути по-късно, когато Барада получи пас от Кастро и бе точен за 1:1.

Головете във Виго продължиха да валят един след друг, като последният удар бе за домакините. В 68' привлеченият от Арсенал Парк Чу-Йон засече с десния крак ново центриране на Крон-Дели и донесе три точки на Селта.

Така Селта събра актив от 6 точки и се изкачи на 11-а позиция, докато Хетафе остават 15-и с 4 пункта.