Съдийски тесли и голямо меле не спряха Локо (Сф) в дербито с Царско село

снимка: lap.bg

Локомотив (София) излезе направи огромна крачка към директно класиране в Първа лига, след като спечели с 2:1 дербито във втория ешелон срещу Царско село като гост.

"Железничарите" вече имат 57 точки на второто място, докато лидерът Ботев (Враца) е само с една повече. "Царете" на Веселин Великов пък са на трета позиция също с 57 точки, но отстъпват в преките двубои на днешния си съперник.

За жалост, главно действащо лице в сблъсъка бе главният съдия Ангел Ангелов, който показа 3 червени картона. През първото полувреме той спести изгонване на Георги Хашев от състава на домакините, а през втората част изгони Здравко Димитров от Локомотив (София) за симулация, вместо да даде чиста дузпа.

Въпреки това Илия Димитров хвърли в екстаз привържениците на "железничарите", засичайки във вратата центриране отдясно, за да открие резултата.

Минути по-късно Владислав Романов се възползва от груба грешка в защитата на Царско село, за да покачи на 2:0 и да докара до екстаз гостуващите привърженици.

До края на мача домакините от Царско село натиснаха и успяха да върнат едно попадение чрез Светослав Диков, но нямаха сили за повече.

В добавеното време напрежението ескалира и се стигна до два червени картона, по един за състезател за всеки от двата отбора. Двата тима си спретнаха меле, като Емил Виячки и Павел Петковбяха изгонени, а в последните секунди Ефремов спаси на два пъти вратата си и Локомотив (София) вече е втори в подреждането 2 мача преди края на сезона.