Съдията от финала на Шампионската лига свири на Лудогорец

снимка: sport.sky.it

Един от най-добрите международни рефери Никола Рицоли ще ръководи двубоя между Лудогорец и ПСВ Айндховен от Лига Европа.

Срещата е този четвъртък, 28-ми ноември, от 22:05 часа на Националния стадион Васил Левски и ще има голямо значение за определянето на победителя в група В на надпреварата.

Най-интересното в случая е, че Рицоли е реферът, който ръководи финала в Шампионската лига между отборите на Байерн Мюнйен и Борусия Дортмунд на „Уембли“ тази пролет. Тогава баварците се наложиха с 2:1 и се окичиха с европейската корона.

По професия Рицоли е архитект, а от 2007 година е международен съдия. Освен финала в Шампионската лига е свирил такъв и в Лига Европа – през 2010 година, когато Атлетико Мадрид надигра Фулъм с 2:1 след продължения в Хамбург.

През този сезон италианецът се запомни със спорната дузпа, която даде в двубоя от груповата фаза на Шампионската лига между Манчестър Юнайтед и Реал Сосиедад. Тогава Ашли Йънг симулира в наказателното поле на баските, реферът се подлъга и посочи бялата точка, но Робин ван Перси не съумя да реализира наказателния удар.

Рицоли има зад гърба си един мач с участието на ПСВ Айндховен. Пред 5 години той ръководи двубоя на „филипсите“ с Олимпик Марсилия, който холандците загубиха с 0:3.

Помощници на италианеца в София ще бъдат Андреа Стефани и Ренато Фаверани, а четвърти рефер е Еленито Ди Либераторе. Допълнителни съдии зад вратите са Паоло Валери и Кармин Русо.