Съдия закла ЦСКА срещу Копенхаген пред 25 000

ЦСКА отстъпи на Копенхаген с 1:2 след скандални съдийски отсъждания в първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа започва, който се игра пред повече от 25 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

"Червените" откриха резултата в 15-та минута, когато Кирил Десподов изведе Мауридес и бразилецът реализира за 1:0. Нестрор Ел Маестро направи принудителна смяна в 36-та минута, когато Жоржиньо замени контузилия се Едвин Джеси.

В 40-та минута на срещата ЦСКА остана с 10 души, след като белгийският съдия Барт Вертентен показа пресилен червен картон на Божидар Чорбаджийски. Неговото място в отбраната на тима зае Александър Дюлгеров, който замени Тиаго Родригес.

Копенхаген изравни след гол от дистанция в 64-та минута. Десет по-късно отново белгийският арбитър беше в ценъра на събитията, след като отсъди спорна дузпа в полза на датчаните, която те реализираха и поведоха с 2:1, както и завърши мачът.

Реваншът в Дания е след седмица - на 16 август (четвъртък), от 19:30 часа българско време.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 27. Борис Секулич, 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто (к), 16. Жанио Бикел, 19. Кирил Десподов (78’ Антов), 20. Тиаго Родригес (44’ Дюлгеров), 8. Едвин Джеси (36’ Жоржиньо), 9. Мауридес

Резерви: 1. Данте Стипица (в), 23. Александър Дюлгеров, 2. Стойчо Атанасов, 26. Валентин Антов, 7. Жоржиньо, 28. Пламен Гълъбов, 10. Евандро