Съдбата е нещо жестоко! Моци веднъж вкара Лудогорец в групи на ШЛ, сега пък ги изрита от тях (ВИДЕО)

Лудогорец изигра силен мач и победи с 3:1 в Разград шампиона на Израел - Апоел Беер Шева. С общ резултат 3:3 и гол на чужд терен - евреите се класираха за плейофа в ШЛ. Разградчани ще се задоволят с директен сблъсък за попадане в Лига Европа.

Sporta.bg проследи всичко най-интересно в двубоя на живо - четете тук.

Съдбата си го върна тъпкано на един от героите за Лудогорец. Преди 3 години Козмин Моци вкара сам тима в групите на най-комерсиални турнир в луд мач със Стяуа, сега обаче румънецът бе причината "орлите" да не попаднат в тях.

Лудогорец удари рано-рано и поведе с попадение на Вандерсон. Пак той заличи аванса на Апоел след малко над половин час игра. В началото на втората част бразилската самба се увенча с гол на Марселиньо за 3:0.

Вместо българският представител да доубие шокираните гости обаче се стигна до болезнен развой. Мохамад Гадир в 61-ата минута отлеляза късметлийски гол. Той бе изведен хубаво, но се засуети и Моци го застигна. Румънецът се хвърли като камикадзе на шпагат и блокира удара на нападателя. Топката обаче описа невероятна парабола, прехвърли вратаря Броун и се оплете в мрежата.

Това отприщи голяма радост в сектора на гостуващата агитка.

Разградчани се понесоха в атаки, а това оголи дефанса им. Малко преди края Беер Шева изпорти и дупза, която бе отсъдена за игра с ръка на Пластун.

В няколко мелета можеше "орлите" да стигнат до златен четвърти гол, но такъв не падна и това доведе до отпадане от ШЛ за Лудогорец.

Бг шампионът ще има възможност да се бори за влизане в групите на Лига Европа. Срещата изгледа и босът на Лудогорец - Кирил Домусчиев. Той бе в компанията на красивата си половинка.