Сбрагия: Дори и да останем във Висшата лига, постът ми е под въпрос

Треньорът на Съндърланд Рики Сбрагия е наясно, че дори и Съндърланд да успеят да останат в английската Висша лига, не е сигурно дали той ще остане на треньорския пост. Сбрагия пое отбора през декември, когато Рой Кийн напусна и въпреки че се представя добре е наясно, че мястото му не е особено сигурно.

 

„Моята основна цел е да помогна на отбора да остане в първенството. Влагам страшно много от себе си и се надявам, че ще успея да я постигна. Работата тук ми харесва и ми се иска да остана и през следващия сезон. Все пак да си треньор в Премиършип е най-хубавото, което може да ти се случи. Това е най-доброто първенство на планетата.

 

Когато ми предложиха този пост не бях сигурен, че искам да се захващам, но сега вече искам да остана, въпреки че съм наясно, че това няма да е толкова лесно. За да се задържиш в това първенство трябва наистина да успееш да преустроиш напълно отбора и това да е тенденция в продължение на няколко сезона.

 

В момента се опитвам да направя точно това - да накарам футболистите да се сработят още повече и да успеят да останат в първенството с възможно най-добро представяне", каза Сбрагия.