Сборен американски отбор подхлъзна Челси в края (Видео)

Челси загуби с 2:3 от Отбора на звездите на МЛС в контрола, част от турнето на европейския клубен шампион в САЩ.

Срещата се игра в град Честър, Пенсилвания, а домакините поведоха в 21-ата минута с попадение на американския национал и водещ реализатор в местната футболна лига Крис Вондоловски.

Той засече в мрежата ниско центриране в наказателното поле на бившия френски национал и нападател на Арсенал Тиери Анри.

Лондончани обаче изравниха в 32-ата минута, когато Джон Тери вкара с глава след центриране на Франк Лампард от корнер.

През втората част футболистите на Роберто ди Матео дори стигнаха до обрат, когато в 58-ата минута самият Лампард се разписа отблизо.

15 минути по-късно, Дейвид Бекъм, който влезе като резерва, имаше заслуга в изработването на изравнителното попадение на Крис Понтиъс.

Двубоят вървеше към дузпи, но в последните секунди Еди Джонсън донесе успеха на северноамериканската селекция.

В предишните две срещи Челси победи местния Сиатъл Саундърс с 4:2 и направи 1:1 с Пари Сен Жермен. Последната от четирите контроли на "сините" на американска земя е срещу Милан в събота.