Савич спаси Фиорентина от загуба у дома

Защитникът Стефан Савич се превърна в изненадващ спасител на Фиорентина, след като в последен мач от 15-ия кръга на Серия А „виолетовите" записаха равенство 2:2 с гостуващия Сампдория, а двете попадения на домакинтие бяха дело именно на таланта от Балканите.

Срещата започна с натиск на Фиорентина, който беше материализиран от Стефан Савич, като той се възползва от чудесно подаване на Борха Валеро. До края на първата част "виолетовите" продължиха да натискат, но до ново попадение така и не се стигна. От своя страна Самподиря тресна горната греда зад Вивиано.

Второто полувреме обаче започна ужасяващо за домакините, които инкасираха попадение само 3 минути след подновяването на играта. Кръстичич се възползва от чудесен пас на Икарди и простреля Вивиано за 1:1.

Сампдория дори успя да поведе, след като Гонсало Родригес си отбеляза нелеп автогол в 72-ата минута, но отново Стефан Савич спаси своите, като реализира само 3 минути по-късно. До пълен обрат Фиорентина така и не успя да стигне.

В самия край на срещата главният съдия показа директен червен картон на Мустафи за грубо и необмислена проява срещу играч на домакините.

Равенството не позволи на възпитаниците на Монтела да изпреварят Интер за третото място в класирането. "Виолетовите" имат 29 точки и са на 2 от „нерадзурите", както и на 6 от лидера Ювентус.

От своя страна Сампдория записа трети мач без загуба, като преди това в 9 поредни двубоя не беше усещал вкуса на победата. Новакът в Серия А е на 11-а позиция с 18 точки след 15 изиграни срещи.