Саутхямптън в Първа лига през следващия сезон

снимка: saint.org

Саутхямптън ще участва в Първа лига на Англия през следващия сезон, след като ФА на страната реши да отнеме десет точки от актива на отбора. Това праща "светците" в третия ешалон на английския футбол, а санкцията бе наложена, след като клубът премина под административно управление заради финансови проблеми.

 

Отборът се намира на предпоследно място в Чемпиъншип и е на четири точки от чертата на изпадащите. Ако той успее да се спаси, наказанието ще влезе в сила и Саутхямптън ще трябва да мери сили с тимовете в Първа лига.

 

"Светците" отпаднаха от Премиършип през 2005-а година, преди която те бяха записали 27 поредни сезона във Висшата лига.