Саутхямптън с важна точка при гостуването си на Челси (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Жозе Моуриньо заложи на Куртоа, Иванович, Тери, Кейхил, Аспиликуета, Матич, Фабрегас, Уилиан, Оскар, Азар и Коста.

Роналд Куман изведе на терена Форстър, Бертранд, Алдервейрелд, Фонте, Клайн, Уаниама, Шнайдерлин, Тадич, Мане, Дейвис, Лонг.

Срещата започна по-добре за сините и след няколко неуспешни атаки, те все пак поведоха в 11-тата минута. Бранислав Иванович проби добре и подаде към Диего Коста, а нападателят направи най-лесното и изведе тима си напред в резултата.

След допуснатия гол Саутхямптън се хвърли в атака и само две минути по-късно белгийският страж на домакините Тибо Куртоа с невероятно спасяване избави клуба си от изравняване в резултата след изстрел на Душан Тадич.

В 19-тата минута Неманя Матич фаулира Садио Мане и това значеше дузпа за гостите. Зад топката застана Тадич и този път преодоля Куртоа – 1:1.

След изравнителния гол „светците” поеха инициативата в срещата, а играчите на Моуриньо рядко успяваха да задържат топката повече от 30 секунди.

До края на първата част Саутхямптън можеше да поведе в резултата, но не съумяваше да си подаде добре топката преди решителния изстрел.

Втората част започна с ново много красиво спасяване на Куртоа. Тоби Алдервейрелд стреля много силно от пряк свободен удар, но стражът на сините се хвърли и изби топката, която щеше да влети със страшна скорост в мрежата му.

В 57-та минута феновете на „Стамфорд Бридж” видяха най-опасната атака за тима си през втората част. Уилиан напредна добре в половината на противника и подаде към Коста, който веднага стреля, но кълбото му срещна гредата зад Фрейзър Форстър.

20 минути преди края Челси направи нова добра атака, като първо Уилиан стреля, а след това и Оскар опита да направи добавка, но и в двата случая Форстър показа добър рефлекс и с двойното си спасяване спаси „светците” от гол.

Последваха силни десет минути за сините, като Рамиреш и Оскар изпуснаха две чисти положения.

След 80-тата минута на терена се появиха Хуан Куадрадо и Луик Реми, но и те не успяха да помогнат на своя отбор, като бившият играч на Фиорентина успя да отправи един изстрел, но той бе твърде слаб, за да създаде каквато и да е опасност за Форстър.