Саутхямптън с първа победа на "Олд Трафорд" от 24 години (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Манчестър Юнайтед и Саутхямптън се изправиха един срещу друг в последния мач от 21-вия кръг на английската Висша лига. Двубоят завърши при резултат 1:0 за „светците”след гола на Душан Тадич в 69-тата минута.

В стартовите 11 за „червените дяволи”  се завърнаха Дейли Блинд и Анхел ди Мария, които лекуваха контузии през последните месеци.

За Саутхямптън това бе 12-та победа от началото на сезона и с актива си от 39 точки изместиха именно Юнайтед от третото място.

За „червените дяволи” това бе първа загуба от 11 мача насам във всички турнири.

Луис ван Гаал заложи на любимата си схема 3-5-2 като на вратата бе Де Хеа, а пред него в защита започнаха Джоунс, Смолинг и Блинд, в халфовата линия действаха Шоу, Карик, Валенсия, Рууни и Мата помагаха на централните нападатели в този мач Ди Мария и Ван Перси.

От другата страна Роналд Куман нареди възпитаниците си в схема 4-3-3. На вратата бе Форстър, а пред него Фонте, Бертранд, Клайн и Алдервейрелд. В средата на терена действаха Дейвис, Уаниама и Шнайдерлин, а в атака Елиа, Пеле и Уорд-Праус.

Мачът започна доста нервно и нарушенията преобладаваха, което още в 20-тата минута доведе до първата принудителна смяна. Теренът напусна централният защитник Алдервейрелд, който бе заменен от Флорин Гардош.

През последните пет минути от полувремете Юнайтед наложи лек натиск, но не последва нищо интересно.

До края на първата част двата тима не създадоха нито едно чисто положение и след много грешни пасове в центъра, отборите се оттеглиха почивката при резултат 0:0.

Още в началото на втората част „светците” можеха да поведат на „Олд Трафорд”, но ударите на Дейвис и Пеле бяха блокирани от защитниците на Юнайтед.

Последва лек натиск на играчите на Ван Гаал след 55-тата минута, но грешни пасове в края на атаката на Рууни и Ди Мария попречиха на „дяволите” да открият резултата.

В 69-тата минута се случи нелогичното. Въпреки натиска на Манчестър Юнайтед, Саутхямптън успя да открие резултата след като Пеле уцели гредата и топката се озова в краката на Тадич, който не сбърка за 1:0.

Юнайтед отново натисна противника си, а Хуан Мата направи хеттрик от пропуснати чисти голови възможности в рамките на десетина минути.

Главният съдия в днешния мач Фил Дауд даде петминутно продължение на мача, в което отново „червените” доминираха, но до гол не се стигна и „светците” постигнага първа победа на „Олд Трафорд” в историята на Висшата лига в модерния формат на шампионата.