Саутхемптън и Фулъм поделиха точките на "Сейнт Мерис"

Отборите на Саутхемптън и Фулъм завършиха наравно 2:2 в драматичен мач от 7-ия кръг на английската Висша лига. Португалецът Жозе Фонте се разписа на два пъти в мрежата на "котиджърс", докато автогол на Йос Хойвелд и Киерън Ричардсън донесоха точка на Фулъм.

Както и се очакваше, българската звезда на гостите Димитър Бербатов не бе в групата на мениджъра Мартин Йол за двубоя. Нападателят все още лекува травма в бедрото, която не му позволи да играе и срещу шампиона Манчестър Сити миналия уикенд. Предстоящата международна пауза обаче идва в повече от добър момент за Бербатов, който ще получи достатъчно време, за да се възстанови напълно от контузията.

В негово отсъствие атаката на Фулъм бе оглавена от Уго Родайега, който бе активно подпомаган от Брайън Руис, Деймиън Дъф и младия Александър Качаниклич. През втората част в игра се появи и европейският шампион с Гърция Георгиос Карагунис.

Срещата на "Сейнт Мерис" нямаше как да започне по-лошо за Фулъм, след като воденият от Мартин Йол отбор допусна гол още в 4'. Лалана центрира от корнер в наказателното поле на лондончани, където Жозе Фонте насочи топката в мрежата зад Марк Шварцер - 1:0.

До почивката и двата тима имаха добри възможности за отбелязване на гол, но до такъв не се стигна. Втората част започна с добър шанс за Фулъм, след като в 60' Сидуел тресна гредата след подаване на Руис. Минута по-късно "котиджърс" отново съжаляваха, а Пауло Газанига парира изстрел на Родайега.

До изравняване на "Сейнт Мерис" все пак се стигна, като в 70' Фулъм върна инкасираното попадение. Йон Арне Рийзе центрира една топка в наказателното поле на "светците", където Хойвелд насочи кълбото в собствената си врата, отбелязвайки си автогол - 1:1.

Последните две минути на редовното време се оказаха вихрени, защото двата тима си размениха по един гол за изключително кратък период от време. В 88' Киерън Ричардсън бе изпуснат от защитата на "светците" и вкара за 1:2, което сякаш вече насочи всичките три точки към Лондон. Не така обаче смятаха домакините, които възстановиха равенството около 120 секунди по-късно. Фокс изсипа топката след изпълнение на статично положение, а Жозе Фонте скочи най-високо, преодолявайки Марк Шварцер за 2:2.

До края на мача Саутхемптън направи опит да спечели целия комплект точки, но центрираните в наказателното поле топки не доведоха до решаващ трети гол. Така "светците" спечелиха своята 4-а точка във Висшата лига от началото на кампанията, докато Фулъм увеличи актива си на 10 пункта, оставайки в средата на таблицата.