Сашо Тонев влезе като резерва при класическа победа на Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Астън Вила се класира за третия кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия, след като се наложи с 3:0 над Родъръм на своя "Вила Парк".

Българският национал на бирмингамци Александър Тонев не започна като титуляр, но се появи на терена в 67-ата минута на мястото на Габриел Агбонлахор и се отличи с няколко добри изяви.

Въпреки скромния съперник, мениджърът на Вила Пол Ламбърт заложи на титулярния си състав и той не го подведе.

Андреас Вайман откри резултата в 19-ата минута, а до края на първото полувреме падна още един гол във вратата на Родъръм, дело на Кристиан Бентеке (40'). Домакините убиха всякаква интрига в мача в началото на втората част (52'), когато Фабиан Делф оформи крайното 3:0.