Сашо Тонев с цял мач при равенство на Лех в Полша

снимка: lechpoznan.pl

Александър Тонев игра пълни 90 минути за Лех (Познан), който завърши 1:1 като гост на Шльонск (Вроцлав) в среща от предпоследния 29-и кръг на първенството.

23-годишният Тонев, който е обект на интерес от редица европейски клубове, беше един от малкото в състава на треньора Мариуш Румак, чието настроение за игра не беше ваканционно.

Sporta.bg припомня, че именно заради този двубой Тонев не бе част от националния отбор на България, който по-рано вчера постигна престижна победа с 2:0 като гост на азиатския шампион Япония.

Вчера стана ясно, че Астън Вила е поредният елитен отбор от Западна Европа, който напира да привлече в редиците си юношата на ЦСКА.

За Лех Познан ситуацията в първенството е ясна- отборът е на 2-о място в класирането, сега има 58 точки, и ще участва в турнира Лига Европа.

Шампионите от Легия (Варшава) завършиха 0:0 при визитата си на Рух (Хожув) и оглавяват таблицата с 64 точки.

Тонев отново показа обичайната си активност по крилото, опита на два пъти да се разпише, но късметът му изневери. Той можеше да осигури успеха в 88-ата минута, но вратарят на Шльонск се справи.

Рафал Муравски откри резултата за Лех 5 минути преди края на първото полувреме, а в 83-ата Ерик Мулунги изравни за домакините. Александър Тунчев започна като титуляр за Заглембе (Люблин), но напусна терена заради травма в 38-ата минута.

Той беше заменен от Мачей Ковалски-Хаберек, а отборът му падна с 0:3 на собствен терен от Лехия (Гданск). Заглембе е на 10-о място в класирането с 34 точки.

Все още няма яснота около изпадащите отбори, като дори и последният ГКС Белхатов може да остане при добро развитие на срещите в последния 30-и кръг, който е на 2-и юни.

В същото време пък се знае, че Полония (Варшава)- заемащ 5-о място към момента, няма да бъде част от Екстракласата през новото първенство.

Червено-бяло-черните от столицата загубиха професионалния си лиценз заради банкрут и ще бъдат изхвърлени в аматьорския футбол, като ще се считат за първия изпадащ, посочва БТА.