Сашо Тонев дебютира за Астън Вила в контролите

снимка: avfc.co.uk

Българският национал Александър Тонев записа първи минути с екипа на Астън Вила. Крилото започна като титуляр при контролата с германския петодивизионен отбор Рьодингхаузен, завършила 1:1.

Бившият играч на ЦСКА опита да демонстрира познатия си стил от Полша, където раздаваше далечни удари и правеше пробиви по крилото и това донякъде му се получи. Никлас Хелениус откри резултата в 50-ата минута с глава, засичайки центриране на Мат Лоутън.

Хелениус можеше да удвои аванса на своите в 65-ата минута, когато пропусна от идентична позиция.

Но само след 4 минути домакините, които се състезават в Оберлига Вестфалия, стигнаха до равенството с попадението на капитана си Сьорен Сик. Сик вкара от фаул от 30 метра за радост на 2000-те привърженици на отбора.

Следващите мачове на отбора на Астън Вила са с Падерборн и Бохум, с което турнето в Северна Германия приключва.

Нападателите Кристиян Бентеке и Дарън Бент не са в групата и няма да се присъединят преди завръщането на отбора в Англия.

Освен на Тонев, мениджърът на Вила- Пол Ламбърт, даде шанс и на другите нови попълнения да натрупат малко опит- Жорес Oкоре, Леандро Бакуня, Антонио Луна, Джед Стиър и авторът на попадението Хелениус.