САЩ срещу Япония на финалът на световното първенство за жени

Отборът на САЩ победи Франция с 3:1 и се класира за финала на световното първенство по футбол за жени.

Американките, които са двукратни световни шампионки, ще срещнат в спор за трофея отбора на Япония, който в другия полуфинал надигра също с 3:1 Швеция.

Финалът е в неделя във Франкфурт. В герой за САЩ отново се превърна Аби Уамбах, която вкара втория гол за своя отбор срещу Франция и направи 2:1 в 79-а минута. Това е трето попадение за Уамбах на шампионата на планетата в Германия и общо 12-о в кариерата й в националния отбор.

В 82-а минута Алекс Морган вкара трети гол за САЩ и затвърди победата на своя отбор. Преди това Лорън Чени откри за САЩ в 9-а минута, а Соня Бомпастор изравни за Франция 10 минути след почивката.

Японките наваксаха гол пасив и обърнаха до 3:1 в другия полуфинал срещу Швеция. Жозефин Оквист откри резултата в полза на Швеция в 10-а минута, но 8 минути по-късно Нахоми Кавасуми изравни. През второто полувреме тимът на Япония бе по-настойчив и стигна до победата след попадение на Хомаре Сава и втори гол на Кавасуми, която се разписа с удар от 35 метра.