САЩ спря серията на Бразилия в Световната лига

снимка: fivb.org

Олимпийският шампион САЩ изненадващо нанесе първа загуба на световния първенец Бразилия в Световната лига, след като го надигра с 3:1 като гост в Бело Хоризонте. „Янките" се наложиха с 25:21, 25:22, 16:26 и 26:24 в „Минейриньо Гимназиум" и се утвърдиха на второто място в Група А, докато „кариоките" запазват лидерската си позиция, но вече не се ползват със статут на непобедени в турнира.

Топреализатор на двубоя стана диагоналът на САЩ Матю Андерсън с 21 точки, а за Бразилия най-много точки реализира очаквано Мурило Ендреш - 20. Капитанът на гостите Уилям Приди добави 16 пункта за успеха на своите, а Уолъс Мартинс наниза 14 точки за „селесао" и единствен записа ас.

Бразилия все още е на първо място в Група А с 15 точки, а САЩ е втори с 12. Поша е на трета позиция с 9 пункта, докато Пуерто Рико все още няма актив.

Американците започнаха мача жадни за реванш след поражението с 1:3 в събота и набраха аванс от самото начало на първия гейм, който се оказа недостижим за „кариоките".

По-слабият сервис на бразилците не им позволяваше да доближат противника си и на старта на втората част, макар че благодарение на блокадата си успяха да изравнят от 5:11 до 14:14. В крайна сметка заключителните минути на гейма се оказаха по-печеливши за „янките" и те поведоха с 2:0 след 25:22.

Ендреш пое завършването на атаките в свои ръце и главно заради него домакините дадоха само 16 точки на опонента си и намалиха изоставането си на 2:1.

Четвъртата част се развиваше точка за точка и едва при 24:24 САЩ успя да наложи волята си и да затвори мача с 3:1.