САЩ с рутинен успех над Мескико на Световното по баскетбол

Един от фаворитите на Световното първенство по баскетбол – САЩ – спечели без особени проблеми с 86:63 срещу Мексико, за да намери място на четвъртфиналите, където ще очаква Доминиканската република или Словения за съперник.

Възпитаниците на Майк Кжижевски демонстрираха липса на концентрация в големи етапи от двубоя, но в нито един момент не изпуснаха инициативата, макар реално да загубиха по точки в последната четвърт.

Мексиканците играха вдъхновено, въпреки очевидно по-ниската си класа, но не предложиха адекватна съпротива на големия фаворит през първото полувреме, когато разликата набъбна на 15 точки в полза на 'янките'.

Преднината достигна 37 точки при 75:38 в началото на четвъртата част, след което шампионите видимо се отпуснаха и позволиха на Мексико да направи загубата си по-почетна.

Стивън Къри завърши като топ реализатор за САЩ с 20 точки, но в мача Густаво Айон – обичайният заподозрян в тима на „ацтеките“ - бе най-резултатен с в 25 пункта. Трябва да се отбележи, че Къри игра само 24 минути, но пък никой от съотборниците му не изкара повече на игрището, защото Кжижевски даде шанс на всеки един от състава да запише време на полето.

САЩ записа повече борби от отбора на Мексико – 45 срещу 42, като цели 31 от тях бяха в защита, с което „янките“ се погрижиха да елиминират и минималните опасности, идващи от противниковата атака.

Дерек Роуз изигра 16 минути, хвана две борби и направи четири асистенции, но не можа да запише точка. Контузеният след мача с Украйна Кайри Ървинг се отчете с 4 пункта за 24 игрови минути, плюс 3 борби и две асистенции.