САЩ с историческа първа победа като гост на Мексико

Националният отбор на САЩ постигна първа победа в историята си като гост на Мексико. Американците се наложиха с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Ацтека" в Мексико Сити. Резервата Майкъл Ороско вкара единствения гол в мача в 80-ата минута.

Ороско, който играе за мексиканския клуб Сан Луис, получи пас с пета от Терънс Бойд и с удар покрай вратаря Гилермо Очоа вкара първия си гол за националния отбор на САЩ.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес бе близо до изравнителен гол в 88-ата минута, но вратарят Тим Хауърд спаси удара му с глава.

САЩ имаше 23 загуби и един равен при гостуванията на Мексико за последните 75 години, уточнява БТА. Поражението свали на земята мексиканците, които преди броени дни триумфираха с олимпийската титла на футболния турнир в Лондон.