САЩ, Русия, Италия и Чехия на полуфиналите на Фед Къп

галерия:

снимка: fedcup.com

Снощи се изиграха последните срещи от четвъртфиналната фаза на турнира Фед Къп - неофициално отборно световно първенство по тенис за жени. За следващата фаза, която ще се играе през април, се класираха тимовете на САЩ, Русия, Италия и Чехия. Те елиминираха съответно Аржентина, Китай, Франция и Испания. На полуфиналите двойките са: САЩ - Чехия и Русия - Италия.

 

Ето и всички резултати:

 

САЩ - Аржентина 3:2

Джил Крейбас - Бетина Хосами - 6:2, 6:1

Мелани Один - Жизела Дулко - 2:6, 5:7

Джил Крейбас - Жизела Дулко - 1:6, 3:6

Мелани Один - Бетина Хосами - 2:6, 6:1, 6:2

Джули Дити/Лизел Хубер - Жизела Дулко/Бетина Хосами - 6:2, 6:3


Русия - Китай - 5:0

Светлана Кузнецова - Ян Цзи  6-2, 6-4

Елена Дементиева - Чжан Шуай 6-3, 6-0

Анна Чекветадзе - Ян Цзи 6-1, 6-2

Алиса Клейбанова - Сун Тянтян 6-1, 6-1

Светлана Кузнецова/Елена Дементиева - Ян Цзи/Сун Тянтян  1-6, 6-4, 6-4

 

Франция - Италия 0:5

Амели Моресмо - Флавия Пенета 2-6, 7-6, 4-6

Алис Корне - Франческа Скиавоне 1-6, 6-2, 6-8

Алис Корне - Флавия Пенета 2-6, 2-6

Амели Моресмо - Ерани Сара 3-6, 4-6

Северин Бремон/Натали Деши - Ерани Сара/Роберта Винчи 4-6, 4-6

 

Чехия - Испания 4:1

Петра Квитова - Карла Суарес Наваро 6-4, 6-4

Ивета Бенешова - Нурия Ягостера Вивес 6-1, 1-6, 4-6

Луси Шафарова - Карла Суарес Наваро 6-4, 6-4

Петра Квитова - Нурия Ягостера Вивес 6-4, 7-5

Ивета Бенешова/Квета Пешке - Лурдес Домингес-Лино/Мария-Хосе Мартинес Санчес  6-4, 6-2