САЩ пребори Азербайджан

Отборът на САЩ започна с победа подготовката си за Световното първенство по футбол 2014 в Бразилия. Възпитаниците на Юрген Клинсман победиха с 2:0 Азербайджан в контролна среща, която се игра с Сан Франсиско.

Преди началото на мача нападателят Клинт Демпси получи контузия. Клинсман заяви след двубоя, че Демпси ще се възстанови до няколко дни, но не е играл просто като предпазна мярка. Микс Дискеруд откри резултата в 75-а минута.

Шест минути по-късно Арон Йохансон направи 2:0 след попадение с глава след центриране от ъглов удар на Брад Дейвис.

Старши треньорът на Азербайджан Берти Фогтс ще се присъедини към щаба на Клинсман на световното първенство и ще бъде негов "специален съветник".

САЩ ще играе контроли с Турция и Нигерия преди заминаването си за Мондиал 2014 в Бразилия, където е в група "G" заедно с Гана, Португалия и Германия, посочва БТА.