САЩ победи Япония с 1:0 в женския турнир

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Полузащитничката на САЩ Карли Лойд отбеляза единственото попадение през първото полувреме и донесе победата на американките над Япония с 1:0 в олимпийския футболен турнир.

 

Така американките запазиха шансове за защита на олимпийската си тила от Атина. САЩ трябваше да спечели на всяка цена срещу коравите японки за да остане в играта в Група "G", след като се издъниха в първия си мач срещу Норвегия. В 27-та минута Лойд вкара скъпоценния гол, изпращайки топката в мрежата на японките с хубаво воле след центриране на Стефани Кокс.

 

В последния си мач от груповата фаза американките ще играят срещу Нова Зеландия, а Япония ще срещне Норвегия.